21 Following
mehmetbaran140193

mehmetbaran140193

Hava Kurşun Gibi Ağır

Hava Kurşun Gibi Ağır - Hıfzı Topuz Belgesel degeri yuksek olsa da romanciligi zayif.

Piyasaları Okumak

Piyasaları Okumak - Hakan Özerol Kitabın üslubu oldukça akıcı ama verilen bilgi yetersiz. Piyasaları okumak için verdiği tüyolar zayıf. Önde gelen teorilerden daha fazla yararlanıp daha iyi bir okuma tekniği sunmasını beklerdim.

Uluslararası İlişkilerde Temel Düşünürler ve Teoriler

Uluslararası İlişkilerde Temel Düşünürler ve Teoriler - Martin Griffiths, M. Scott Solomon, Steven C. Roach, Cesran Edisyonda cok fazla basim hatasi var, umarim sonraki baskilarda bu duzeltilir.

Uluslararası İlişkilerde Temel Kavramlar

Uluslararası İlişkilerde Temel Kavramlar - Martin Griffiths, Terry O'Callaghan, Steven C. Roach Edisyonun hem cevirisi hem dizgisi berbat durumda. Hatasi sayfa neredeyse yok.

Zamanın Daha Kısa Tarihi

Zamanın Daha Kısa Tarihi - Stephen Hawking, Leonard Mlodinov, Selma Öğünç Diğer Hawking kitaplarını okumak için büyük bir istek oluşturuyor insanda.

Doğunun Limanları

Doğunun Limanları - Amin Maalouf Son zamanlarda Türkiye'de azınlıklar konusuna merak salmıştım, üstüne güzel denk geldi.

İnci

İnci - John Steinbeck Dusundugumden daha huzunlu bir hikayeydi.

Ninni

Ninni - Chuck Palahniuk Palahniuk, yeniden "isgal" ve "tuketim toplumu"nu buyu semboluyle islemis, nefis bir kitap cikmis ortaya.

Henüz Vakit Varken Gülüm

Henüz Vakit Varken Gülüm - Nâzım Hikmet Kitap, YKY tarafından, Nazım Hikmet'in YKY-Delta "Tüm Şiirleri" içinden seçtikleri şiirlerden oluşuyor. Ruhun ve Saman Sarısı'nı atlamasalardı keşke.

Kurgudan da Garip

Kurgudan da Garip - Chuck Palahniuk, Ahmet Ergenç Kitap, Palahniuk'un bir dizi yazısının bir araya getirilmiş hali. Bu nedenle yazılar arasında bağlantı zayıf doğal olarak.

Günce

Günce - Chuck Palahniuk, Funda Uncu Palahniuk yine sasirtici, nefes kesici bir roman yazmis. Bir solukta okudum adeta. "Hepimiz kendi gercekligimizi yaratiriz."

Sonrası Kalır 1

Sonrası Kalır 1 - Edip Cansever Ocak 2013 yky baskisi onemli miktarda baski hatasi iceriyor.

Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım

Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım - Aykut Derman, Paulo Coelho Charism'i "karizma" diye çevirmeyeymiş (charity, karizmatikler vs.) çevirmen, iyiymiş.

Kuyu

Kuyu - Mehmet Kazım Ametalli bir şiir var ki bu kitapta, akla zarar.

Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra

Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra - Barış Bıçakçı Okuduğum ilk Barış Bıçakçı kitabı ve beni fazlasıyla etkiledi. Bundan sonra belli ki sıkı bir takipçisi olacağım.

Tatlı Rüyalar

Tatlı Rüyalar - Alper Canıgüz Oldukça akıcı bir kitap. Ancak rüya fenomeni üzerine yazılmış buna benzer onlarca roman var.